09 augustus 2023 Betrouwbare en onmisbare vakkennis

renaissance van het brood

Na de hype en populariteit van chocolade, koffie en viennoiserie is het nu tijd voor brood. Langzaam maar zeker keert het (zuur)desembrood terug naar zijn verdiende plaats. En zoals in ieder gezegde wel een beetje waarheid schuilt, is “Wanneer het regent in Parijs, druppelt het in Brussel” ook hier van toepassing. 

Tom D'Halluin - Hoofdredacteur

De broodcultuur is opnieuw in zijn opmars. In de Parijse wijken is te zien hoe Franse (banket)bakkers brood op een klassieke of originele manier opnemen in hun assortiment.
Onvermijdbare broodverliezen in bakkerijen en supermarkten reduceren aan de hand van een duurzaam valorisatietraject in innovatieve biersoorten en bakkerijproducten. Dat was kort en krachtig het doel van het onderzoeksproject Bread2B.
Tevreden klanten brengen uiteindelijk meer geld in het laatje dan je denkt …! Klanten die tevreden zijn, gaan meer kopen (meer producten en/of frequenter) in jouw winkel en daardoor meer winst genereren.
Deze mail werd verzonden naar #FIRMA# - #KORTEMAIL#
 
Dit Online Magazine is een uitgave van PM Editions nv,
Torhoutsesteenweg 226, 2-7, 8210 Zedelgem
info@pmg.be - www.pmg.be
Kleurenschema
Aantal tegels per rij
Beeldverhouding
Weergave
Hoeken afronden
0

Welkom bij Retail  

Retail maakt gebruik van cookies om uw gebruikservaring te optimaliseren en te personaliseren. Door gebruik te maken van deze website gaat u akkoord met Het privacy- en cookiebeleid.