Partnercontent Smeermiddelen

European Aerosols brengt duidelijkheid in het schap

Dupli-Color wordt hét decoratieve merk vanaf 2026

Dupli-Color wordt hét decoratieve merk
Het decoratieve segment van European Aerosols krijgt een aparte afdeling onder de noemer Dupli-Color

Vanaf 2026 krijgen de merken van European Aerosols een duidelijkere indeling in het schap. De decoratieve producten die tot voor kort nog onder Motip vielen, worden nu ondergebracht naar Dupli-Color. Motip blijft bestaan en behoudt zijn sterke positie binnen Mobility en Industry (zoals technische sprays).

23 december 2025

Elk merk zijn specialisme

Jarenlang was Motip het veelzijdige Zwitserse zakmes binnen het portfolio van European Aerosols; een merk dat op elk terrein zijn waarde wel bewees. Nu consumenten steeds gerichter zoeken en snel hun weg willen terugvinden, kiest European Aerosols echter resoluut voor een nog scherpere profilering. In 2026 wordt de portfoliostructuur herijkt, zodat elk specialisme de ruimte krijgt om als voorkeursmerk te excelleren.

Motip keert daarbij terug naar de kern en behoudt zijn onbetwiste positie binnen Mobility en Industry. Het decoratieve segment krijgt een eigen domein onder de noemer Dupli-Color. Deze ingreep stroomlijnt het keuzeproces voor gebruikers en maakt een duidelijk onderscheid tussen de twee subdomeinen.

Elk merk zijn specialisme

OVER EUROPEAN AEROSOLS
In 1998 fuseerde MOTIP B.V. met DUPLI-COLOR tot de MOTIP DUPLI Group. Sinds 2021 opereert het bedrijf onder de naam European Aerosols en is met merken als MOTIP, DUPLI-COLOR, presto, ColorMatic en private label klanten marktleider op het gebied van spuitbussen in Europa.

European Aerosols beschikt over diepgaande know-how en jarenlange expertise in de ontwikkeling, productie en distributie van spuitbussen, lakstiften en aanvullende producten zoals plamuren, kwastblikken, triggers en flacons. Het bedrijf bedient voornamelijk de automotive-, doe-het-zelf- en industriële markten en produceert jaarlijks meer dan 150 miljoen spuitbussen.

Meerwaarde voor Belgische en Nederlandse markt

Door de overlap tussen beide merken te verwijderen, staan de twee labels elk sterker in hun schoenen en komt hun eigen identiteit veel duidelijker naar voren. De consument ziet in één oogopslag waar hij moet zijn, waardoor de drempel tot aankoop aanzienlijk wordt verlaagd. Met andere woorden: er is geen ruis meer op de lijn, maar een herkenbaar verhaal dat meteen overtuigt en bovendien beter aansluit bij actuele markttrends zoals personalisatie en restyling. Voor retailers vertaalt dit zich in meer zichtbaarheid en omzetpotentieel.

Waarom stand 6.10 het bezoeken waard is

European Aerosols nodigt alle stakeholders uit om deze nieuwe fase samen in te luiden op DIY, PRO & GARDEN in Kortrijk. Op stand 6.10 wordt direct inzage gegeven in de wijze waarop de transitie van de Motip-lijnen naar het Dupli-Color label technisch en visueel zal verlopen. Een tussenstop bij European Aerosols betekent:

  • Een compleet overzicht van de assortimentsverbetering 
  • Uitgebreide toelichting op het vernieuwde Dupli-Color DIY-concept (inclusief uitleg over de kernlijnen NEXT, AQUA ECO+, DECO MAT en PLATINUM, met een breed scala aan effecten zoals neon, cement, marmer en roest)
  • Concreet advies rondom de implementatie en commerciële kansen
  • Een persoonlijke kennismaking met het team 
Beursstand Motip Kortrijk
Op de DUPLI-COLOR beursstand zijn onder andere de lijnen NEXT, AQUA ECO+, DECO MAT en PLATINUM te zien

Afspraak op DIY Kortrijk, standnummer 6.10!

EUROPEAN AEROSOLS
WOLFRAAMWEG 2
8471 XC WOLVEGA
+31561694400
www.duplicolor.eu
info@european-aerosols.com
www.european-aerosols.com

Wat heb je nodig

Krijg GRATIS toegang tot het artikel
of
Proef ons gratis!Word één maand gratis premium partner en ontdek alle unieke voordelen die wij u te bieden hebben.
  • wekelijkse newsletter met nieuws uit uw vakbranche
  • digitale toegang tot 35 vakbladen en financiële sectoroverzichten
  • uw bedrijfsnieuws op een selectie van vakwebsites
  • maximale zichtbaarheid voor uw bedrijf
Heeft u al een abonnement? 

Deel je (nieuws)verhaal

Heb je nieuws dat relevant is voor onze redactie? Deel het met ons via het meldformulier.

Nieuws melden
company corner

EUROPEAN AEROSOLS

WOLFRAAMWEG 2, XC WOLVEGA 8471
Auto onderdelenAutolakken & -vervenDecoratieve verven & pleistersBuitenverven

Zelf nieuws te delen?

Heb je nieuws dat relevant is voor onze redactie? Deel het met ons via het meldformulier.

Nieuws melden
Print Magazine

Recente Editie
28 mei 2026

Nu lezen

Ontdek de nieuwste editie van ons magazine, boordevol inspirerende artikelen, diepgaande inzichten en prachtige visuals. Laat je meenemen op een reis door de meest actuele onderwerpen en verhalen die je niet wilt missen.

In dit magazine