Vandermarliere breidt tabaksteelt in Nicaragua uit
Hij kocht de activiteiten en drie boerderijen van de Oliva-familie over
Fred Vandermarliere, CEO van J. Cortès, heeft de activiteiten van de Oliva-familie in Nicaragua aangekocht alsook drie Nicaraguaanse tabaksboerderijen. De drie nieuwe boerderijen worden toegevoegd aan de bestaande velden die J. Cortès reeds over had gekocht van de familie.
De teelt zal voornamelijk bestaan uit vultabak, met plannen om uiteindelijk ook bindmiddelen en wrappers te gaan verbouwen. De familie Vandermarliere heeft beloofd om de normen van de duurzame landbouw te handhaven. Ze willen het eindproduct met zo weinig mogelijk water en pesticiden en met een duidelijk traceerbaarheidstraject van de plantage tot bij de eindklant krijgen.
Sigarenbedrijf Oliva werd al in juli 2016 door J. Cortès opgekocht, maar een deel van de tabaksteelt werd door de Oliva-familie behouden. De families Vandermarliere en Oliva hebben sindsdien nauw samengewerkt om maximale kwaliteit en waarde te leveren aan sigarenliefhebbers wereldijd.
De tabaksteelt van J. Cortès valt nu onder een overkoepelend bedrijf genaamd Hacienda d’Ernesto.
